Ivanova korita-mart.2011.

I ovog proljeća naša škola je nastavila tradiciju i organizovala školu u prirodi na Ivanovim koritima,sa ciljem osamostaljivanja i socijalizovanja djece u novim situacijama.

Djeca su iz školskih klupa sa nestrpljenjem iščekivala 14.03.,taj ponedjeljak kad je planiran polazak.Veselih i razdraganih 135 učenika  naše škole krenulo je tog jutra put Ivanovih korita sa učiteljicama: Vesnom Andrić,Ivankom Đečević, Ljiljanom Vlatković,Jarmilom Radović,Oliverom Popoadić i Jelenom Pejović.Naše sjajno raspoleženje nije pokvarila kiša koja nas je ispratila iz našeg grada, i uz dječju pjesmu i radost, krenuli smo.

U ovom poznom zimskom periodu Ivanova korita i dalje pokrivena snijegom izgledala su bajkovito.Takav pejzaž,naravno,nikog od djece nije ostavio ravnodušnim,Snijega je bilo dovoljno za igru,sankanje,šetnje i uživanje,ali ne i za školu skijanja.Djeca su se prepustila uživanju u prelijepim danima,dobro isplaniranim i edukativnim aktivnostima, igrom i zabavom.Vrijeme provedeno na snijegu u svim tim aktivnostima,bilo je dragocjeno .Boravak u prirodi učinio je svoje,pa su nakon učionice,teške đačke torbe,kompjutera,TV uslijedio  čist vazduh,druženje i fizička aktivnost,tako da su lica naših mališana bila vedro nasmijana,

Učestvovali su svakodnevno u različitim edukativnim radionicama,takmičenjima,a u diskoteci su organizovane večeri frizure,karaoke,maskenbali i slične aktivnosti.Vrijeme je nemilosrdno prolazilo tako da je našem druženju ubrzo došao kraj,tih sedam potpuno ispunjenih dana u lijepoj atmosferi brzo su prošli i došao je na red povratak kući.Na kraj ovog našeg druženja ostaju lijepe uspomene i niz pitanja,kao što su:,,Kad ćemo opet doći?",,A zašto još ne ostanemo?"...

Sve to zaista ukazuje na visiko kvalitetan  i sadržajan program naše rekreativne nastave.Ova nezaboravna i vesela druženja ostaju u dubokom sjećanju naših mališana ali i nastavnika koji su ponosni na svoje učenike i zadovoljni  jer su ostvareni planirani ciljevi ovog programa.Brojne fotografije samo su podsjetnici dok prava sjećanja ostaju u dječjim srcima i pamćenju,sa nestrpljenjem čekajući sljedeću godinu i opet Ivanova korita.