O učenicima

Škola radi u dvije smjene i trenutno u školi ima 757 učenika u 33 odjeljenja.

Od čega u Matičnoj školi 725 raspoređenih u 30 odjeljenja. U područnim odjeljenjima je  je 3 odjeljenja  i to na Podima 29 učenika u dva dvorazredna odjeljenja, U Kuševicama  ima 3 učenika  u jednom dvorazrednom odjeljenju. Svi učenici obuhvaćeni su reformisanim programima devetorazredne  škole.

Povodom Dana škole (koji se od školske 2013/2014. godine obilježava 5. oktobra na svjetski Dan prosvjetnih radnika) sve sekcije pokazuju svoj rad na priredbi kojoj prisustvuje veliki broj učenika, roditelja, zaposlenih, penzionera škole  i gostiju.
Tim povodom se redovno objavljuje školski list „Luč“, koga uređuje novinarska sekcija, u kome priloge prave učenici škole, a grafičku obradu i štampanje lista odrađuje informatička sekcija, naravno  pod nadzorom nastavnika, rukovodilaca sekcija.
Kao i svake godine povodom Dana škole organizuje se vrlo posjećen literarni matine.
Učenici su za svoj rad stimulisani kroz pohvale i nagrade.