Ugledni čas - razredna nastava - matematika

Dana 26.11.2010. održan je ogledni čas u razrednoj nastavi.

Čas je održao učitelj Rade Vujadinović  iz nastavnog predmeta matematike, sa nastavnom jedinicom Sabiranje i oduzimanje bez prelaza (utvrđivanje) .Čas je realizovan u četvrtom razredu osnovne škole, a sadržao je sve elemente savremene realizacije nastavnog časa.Času su prisustvovali svi članovi Aktiva razredne nastave zajedno sa direktoricom škole.Djeca su bila aktivni nosioci svih aktivnosti i čas je komentarisan kao uspješno realizovan.
U uvodnom dijelu časa pripremljena je ukrštenica čija pitanja su zahtijevala obnavljanje prethodno stečenih znanja iz ove nastavne oblasti, zatim je slijedilo ponavljanje računskih radnji na frontalan način uz korišćenje table i krede.Glavni dio časa obuhvatio je grupni rad učenika, dok je u završnom dijelu urađena sistematizacija urađenog uz pomoć asoscijacije.

priprema - matematika_sabiranje