Dječija prava

DJECIJA PRAVA U svijetu su jako ponizena djecija prava. Djeca se iskoristavaju te zlostavljaju na razne nacine. Bilo bi lijepo poduzeti nesto zbog toga.Iako smo mali imamo pravo na donosenje vlastitih odluka,ali to neki ljudi ne shvataju ozbiljno. Bilo bi dobro kada bih vise djece raslo uz roditelje, a manje u domu za nezbrinutu djecu.NISU NI DJECIJA SRCA S MARSA PALA!!!

DJECIJA PRAVA
U svijetu su jako ponizena djecija prava. Djeca se iskoristavaju te zlostavljaju na razne nacine. Bilo bi lijepo preduzeti nesto zbog toga.Iako smo mali imamo pravo na donosenje vlastitih odluka,ali to neki ljudi ne shvataju ozbiljno. Bilo bi dobro kada bih vise djece raslo uz roditelje a manje u domu za nezbrinutu djecu.NISU NI DJECIJA SRCA S MARSA PALA!!!
Djecija prava su jedna od najugrozenijih prava na svijetu ! Danas se djeca smatraju igrackama koje , kad narastu treba baciti .. Naime , djeca su sve vise zlostavljana , ponizena i povrijedena , a mi i dalje ne zelimo da to priznamo .. Svakog mjeseca oko 20 slucajeva zlostavljanja djece prime agencije koje se bave za zastitu djecijih prava kao sto su UNICEF i sl. Sa namjerom da kad budete citali ovaj blog i ovaj post nadam se da cete malo razmisliti kako pomoci toj djeci .. ! Danas je pokrenuto preko 100 humanitarnih akcija za zastitu djece.
Medutim to nije dovoljno sve dok se ljudi koji to rade ne uvjere da to sto rade nije dobro ! Kao dijete koje zeli pomoci na ovaj blog cu napisati nekoliko osnovnih pravila djece koja ce nadam se pomoci vam da shvatite ugrozenost djece ne samo u nasoj drzavi nego u cijelom svijetu !

Ovo je samo nekoliko djecijih prava koja treba da se postuju :

* sva su djeca jednaka i djecija pravda podjednako pripada svima
* sva djeca imaju pravo na normalan razvoj ,da rastu bezbijedno , sretno i slobodno .
* svako dijete ima pravo na ljubav i dostojanstvo !
* svako dijete ima pravo na zivot ! Sve drzave treba to da postuju.
* medu djecom treba da vlada ravnopravnost
* svako dijete ima pravo da slobodno govori, misli i daje informacije
* svako dijete ima pravo na zdravlje i skolovanje

To su otprilike bila prava koja SVI trebaju da postuju , mada ih ima jos .Ja ih necu nabrojavati, jer bi mi trebalo jos 10...