Maskenbal- Na krilima mašte

Učenici II, III, IV i V razreda OŠ ,,Sutjeska” radi su učesnici maskenbala i оve godine. U pratnji nastavnika šetali su Trgom Republike.

Maske i kostimi su rezultat dugih priprema. Napravljene su od dara i volje učenika. Probudili su umjetnike u sebi. Raskošna mašta je stvorila i raskošne kostime, što se od djece i može očekivati. Dokazali su da se mašta zaista može pretvoriti u stvarnost i tako ušli u svijet iz svojih snova.

Maskenbal je pravo vrijeme za igru u kome djeca dozvoljavaju sebi da budu što god požele. Podgoričkim ulicama zajedno je šetala velika družina vila, čarobnjaka, gusara, princeza, klovnova… Rado su pozirali i ponosno šetali ulicama, pokazujući svoje kreacije. Šarene maske privlačile su poglede posmatrača, pružajući zabavu i uživanje. Svjetlucali su blicevi fotoaparata.
Da su se mališani ozbiljno i dobro potrudili, očigledno je. Vrijedi pogledati.

Nevenka Vulić,
prof. razredne nastave OŠ ,,Sutjeska”